Pytania i odpowiedzi

Nie mam pieniędzy aby opłacić adwokata – czy są Państwo w stanie mi pomóc?

Tak. Reprezentujemy naszego Klienta w sądzie bez wynagrodzenia za pracę prawnika. Nasi klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów  związanych z obsługą prawną – koszty prawnika pokrywa TGI Sp. z o.o.

W takim przypadku najlepiej zlecić sprawę profesjonalnej firmie niż samodzielnie ją egzekwować.

Jak skutecznie wyegzekwować zapłatę długu?

Nie ma jednej prostej metody. Każda sytuacja  jest inna i wymaga indywidualnego podejścia do zagadnienia. TGI Sp. z o.o. zajmuje się profesjonalnie ściąganiem długów, dysponując przy tym  doświadczonym personelem i  szeroką wiedzą branżową – nie stosujemy prostych schematów. Tak więc zlecenie windykacji należności będzie skuteczniejszą drogą ściągnięcia długu niż samodzielne podjęcie kroków w odzyskaniu należności.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak, TGI Sp. z o.o. za wykonane usługi wystawia faktury VAT.
Wynagrodzenie  naszego przedsiębiorstwa możecie Państwo  zaliczyć w koszty uzyskania przychodów.

Jako wierzyciej posiadam wyrok sądu wobec mojego dłużnika – czy opłaca mi się współpraca z Państwem, skoro mogę sprawę przekazać do Komornika?

Oddając sprawę do komornika nie macie Państwo wpływu na prowadzone działania egzekucyjne.

Komornik nie ma obowiązku szukania poszczególnych składników majątku dłużnika – wierzyciel zobowiązany jest je wskazać. Nasze czynności oraz współpraca z komornikiem powodują nie zawężanie działań  egzekucyjnych wyłącznie do standardowych czynności komorniczych, np. wskazujemy ukryty majątek dłużnika. Tym samym zlecając sprawę TGI Sp. z o.o. mają Państwo gwarancję uczestnictwa specjalistów w czynnościach komorniczych.

Komu lepiej powierzyć odzyskanie należności – Kancelarii Prawnej prowadzonej przez radcę prawnego lub adwokata czy firmie windykacyjnej?

Na rynku jest wiele kancelarii czy firm windykacyjnych. Minusem kancelarii jest brak mediatorów, brak zespołu windykacji terenowej i często też żądają zapłaty zaliczki na poczet prowadzonego postępowania sądowego. Minusem wielu firm windykacyjnych jest brak prawników.

TGI Sp. z o.o. posiada własny zespół prawników, którzy reprezentują naszego klienta na nasz koszt.

Czym różni się Kancelaria Prawna prowadzona przez radcę prawnego czy adwokata od Państwa firmy w zakresie dochodzenia należności?

Kancelaria prawna prowadzi sprawę w zasadzie tylko w sądzie i z góry lub po zakończeniu postępowania sądowego bierze swoje wynagrodzenie ( najczęściej:  1 200,00 ? 7 600,00 zł  zależnie od wysokości roszczenia) – bez gwarancji odzyskania pieniędzy.

TGI Sp. z o.o. prowadzi kompleksową  windykację należności, przy wykorzystaniu innowacyjnych instrumentów wpływu oraz indywidualnego podejścia do  każdego zlecenia – nie stosujemy prostych schematów.  Prowadzimy wywiad gospodarczy, szukamy nabywców na dług, współpracujemy z Komornikiem i co ważne swoją prowizję bierzemy dopiero po skutecznym odzyskaniu należności. Prowadzone przez nas czynności przedsądowe w około 90% kończymy sukcesem. Natomiast w przypadku wniesienia sprawy do Sądu  – koszty prawnika pokrywa TGI Sp. z o.o.

Co to jest windykacja i na czym polega?

Proces windykacji dzieli się na etapy:

  1. prewencji
  2. przedsądowy – polubowny
  3. sądowy
  4. przedegzekucyjny – ponowna próba polubownej windykacji należności
  5. komorniczy

Etap polubowny jest najbardziej efektywny – w około 90% kończymy go sukcesem. W przypadku konieczności wniesienia sprawy do sądu TGI Sp. z o.o. pokrywa koszt reprezentowania wierzyciela przed sądem oraz prowadzi kompleksowo postępowanie.
Podczas egzekucji komorniczej TGI Sp. z o.o. bierze aktywny udział w czynnościach, min. wskazuje składniki majątkowe dłużnika pozwalające na zaspokojenie długu.

Czy różnicie się od konkurencji w działaniach windykacyjnych?

Działamy na zasadzie prowizji od odzyskanych należności, w związku z czym zależy nam na skuteczności i szybkości całego procesu. Działania prowadzone są również w terenie, bezpośrednio w negocjacjach/mediacjach z dłużnikiem, koszty związane z ww. dochodzeniem należności są po naszej stronie.

Czy pobieracie opłaty wstępne?

NIE. Wynagrodzeniem TGI jest tylko prowizji od sukcesu, tzn. ustalonego umownie procentu od wartości spłat od dłużnika.

Czy tak jak większość firm windykacyjnych wysyłacie tylko wezwania do zapłaty i na tym koniec?

Jako, że TGI Sp. z o.o. tworzy  zespół osób z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży oraz wykształceniem prawniczym ?wiemy, że takie działania prowadzenia windykacji nie są skuteczne.

Swoje działania opieramy na fundamencie doświadczenia, wiedzy i praktyki terenowej. Prowadzimy kompleksową windykację należności, przy wykorzystaniu innowacyjnych instrumentów wpływu oraz indywidualnego podejścia do  każdego zlecenia – nie stosujemy prostych schematów.

Czy w przypadku nie odzyskania należności ponoszę koszta?

NIE. Wszystkie koszta związane z dochodzeniem należności ponosi nasza firma.